Strona główna » Reklamacje i zwroty

Reklamacje i zwroty

REKLAMACJE I ZWROTY:
1. W przypadku otrzymania przez Klienta towaru wadliwego należy odesłać go przesyłką pocztową w ciągu 7 dni do siedziby sklepu Via Nocturna z opisem wady (formularz zwrotu). 
2. Reklamacja zostanie rozpatrzona w przeciągu dwóch dni od otrzymania przesyłki.
3. Towar uszkodzony, zostanie wymieniony na pełnowartościowy. Jeśli będzie to niemożliwe, na przykład ze względu na brak w magazynie, klientowi zostanie zaproponowana pozycja zastępcza, bądź też zwrócona równowartość produktu. 
4. Klient ma prawo zwrócić zakupiony produkt w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki.
4.1.  Zwracany towar musi być w pełni kompletny, nieuszkodzony bez śladów używania, lub też świadczących o innym wykorzystywaniu produktu, niż tylko do celów jego sprawdzenia.
4.2. Towar musi być zwrócony w oryginalnym opakowaniu.
5. W celu dokonania zwrotu należy wysłać e-mail na adres store@vianocturna.com z następującymi informacjami:
- numerem zamówienia
- nazwa towaru, który Klient chce zwrócić
- adresem zwrotnym
5.1. W informacji zwrotnej wysłanej na podany adres mailowy Klient otrzyma informację na jaki adres należy wysłać zwracany produkt.
5.2. Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy (pobierz tutaj) oraz numer konta, na jaki ma zostać zwrócona zapłata.
5.3. Koszt odesłania przesyłki do Via Nocturna pokrywa Klient.
5.4. W ciągu dwóch dni roboczych produkt zostanie sprawdzony.
5.5. Jeżeli towar spełnia wymienione wymagania w ciągu 7 dni roboczych, dokonamy zwrotu zapłaty na wskazane konto.
6. Zwrot produktu zakupionego w sklepie internetowym jest uregulowany ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) art. 7. Na jej podstawie, konsumentowi przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w okresie 10 dni od dostarczenia. Konsument ma prawo zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość.
7. Od 25 grudnia 2014 r. w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, konsumentom przysługuje dłuższy czas na zwrotu towaru. Nie 10 dni, jak dotychczas, a 14 dni.
Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. Zgodnie z ustawą, zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką, płyty winylowe, kasety, itp. oraz produkty szybko psujące np. artykuły spożywcze.

Przejdź do strony głównej
Newsletter

 

           
© 2004-2023 Via Nocturna / All Rights Reserved / Design by FFWD

Powered by Sklep internetowy shopGold

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu